میثم شکری ساز

کاربر گرامی ،‌توجه داشته باشید ، مقالات موجود در وبسایت ، از بستر اینترنت و جستجو در سایت های اینترنتی ( بصورت خودکار) جمع آوری شده اند، لذا لطفا جهت یافتن منابع اصلی انتشار دهنده از موتورهای جستجو کمک بگیرید.

مهارت مذاکره کلید پیشرفت و موفقیت در هر کاری است، از پیشرفت در کسب و کار گرفته تا حل تعارضات و ایجاد سود بیشتر در قرارداد ها، به مذاکره خوب و درست وابسته است. با مذاکره سازنده می توان جلوی بسیاری از تنش ها، که بر اثر اختلاف نظر به وجود می آید را گرفت و روابط تجاری و شخصی را به یک رابطه قوی و استوار تبدیل کرد.
بهترین مذاکره کنندگان در کسب و کار می دانند که میزان حقوق و درآمد، فقط یک عامل کوچک در مقابل اهداف بزرگ آن هاست. اگر می خواهید به خوبی به اهدافتان برسید و با گذشت زمان پاداش مناسبی دریافت کنید باید بر نحوه ی مذاکره ی خود سرمایه گذاری کنید.

اهمیت مهارت مذاکره از نظر میثم شکری ساز

در عصر حاضر، مذاکره می تواند نقش بسیار ارزنده ای در موفقیت های مختلف داشته باشد. از افزایش فرآیند فروش گرفته تا بهبود موقعیت های سیاسی و تجاری را می توان از اهمیت داشتن مهارت مذاکره برشمرد. جهان امروز محیطی پرتنش، پیوسته، غیر متمرکز و پررقابت است.
داشتن مهارت های مذاکره موثر برای رسیدن به موفقیت بسیار ضروری است. در یک کسب و کار بزرگ، فقدان مهارت های مذاکره در کارمندان و مدیران می تواند باعث از دست رفتن سود شود. مذاکره در واقع فرآیندی است که در آن دو یا چند طرف با نیازها و اهداف متفاوت، درباره موضوعی بحث می کنند تا برای حل مشکل به وجود آمده، راه حل قابل قبولی به وجود آورند.
مهارت مذاکره در تجارت نه تنها در تعاملات رسمی، بلکه در تعاملات غیر رسمی نیز بسیار اهمیت دارد. مذاکره مستلزم دادن و گرفتن است. هدف شما باید ایجاد یک تعامل مودبانه و سازنده باشد که برای هر دو طرف، مزایای یکسانی داشته باشد.
در حالت ایده‌آل، یک مذاکره موفق زمانی اتفاق می افتد که بتوانید امتیازاتی بدهید که برای شما اهمیت کمی دارد، در حالی که چیزی را به طرف مقابل می دهید که برای آن‌ها ارزش زیادی دارد. رویکرد شما باید بدون توجه به تفاوت در منافع حزب، حسن نیت و ... باشد.

 

 میثم شکری ساز

 

اهداف مذاکره

هدف از مذاکره چیست؟ اگرچه ما در تمام زندگی خود در حال مذاکره هستیم؛ اما اگر بخواهیم تعریفی را برای این امر ارائه دهیم می‌توانیم بگوییم که مذاکره گفت و گو با شخصی دیگر برای دستیابی به توافق بر سر یک موضوع خاص معنی می‌شود. دستیابی به توافق در این تعریف هدف مذاکره است. از همین رو آنچه اهمیت این موضوع به‌ویژه اهمیت مذاکره در محل کار را دو چندان می‌کند، اهداف مذاکره هستند.

یک مذاکره متبوع، مذاکره‌ای است که اهدافی روشن برای آن تعریف شده باشد. عدم تعریف هدف دقیق می‌تواند سبب سردرگمی و موضع گرفتن فرد مذاکره کننده در حین انجام این کار شود.

میثم شکری ساز و بررسی انواع مذاکره

مذاکره به ۷ دسته تقسیم می شود که عبارت است از  سیاسی، اقتصادی، علمی، اجتماعی، فردی، عمومی، خصوصی و به طور کلی هر چیزی که نیازمند بحث و گفتگو برای رسیدن به یک نتیجه مشترک باشد.
مذاکره گفتگویی است که دارای یک فرآیند است که در این فرآیند دو گروه درگیر هستند. این دو گروه در تلاش هستند که برای رسیدن به منفعت خود گفتگو کنند. مذاکره‌کنندگان عالی اهمیت ارائه ارزش برای همه طرف‌های میز مذاکره را درک می‌کنند.
برای رسیدن به منفعت هر گروه باید هر فردی که مذاکره را به انجام می‌رساند، اصول آن را بداند تا بتواند از منفعت خود دفاع کند و امتیازاتی منتقل کند که ارزش رسیدن به منفعت را داشته باشد.
مذاکره‌کنندگان حرفه‌ای اکثرا برای مذاکراتی در زمینه‌های اتحادیه‌ای ، تملک‌های هرمی، صلح و دوستی، پیمان‌های کشوری و هر موضوعی که بسیار مهم باشد، فعالیت دارند و نتیجه مذاکرات را تا حد ممکن برای رسیدن به منفعت تغییر می‌دهند.

 

میثم شکری ساز درباره راه های افزایش مهارت مذاکره چه می گوید؟

دکتر میثم شکری ساز یکی از مدیرانی است که با سن کم و در اوج جوانی توانسته به جایگاه بسیاری خوبی در بازار کار برسد. او هر روز بیشتر از روز قبل برای رسیدن به موفقیت های بیشتر خود و تیمش تلاش می کند. او معتقد است که یکی از مهم ترین دلایل موفقیت او در این راه توجه به مهارت های مذاکره است. به همین دلیل در طول سال ها توانسته با راه های افزایش این مهارت آشنا شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:


داشتن یک استراتژی کلی در مذاکره
میثم شکری ساز بر این باور است که اولین اصل برای دست یافتن به موفقیت با استفاده از مذاکره این است که شما بتوانید استراتژی روش مذاکره خود را با تمام اعضای مرتبط با سازمان آماده کنید. برای این کار می توان از تجربیات گذشته در مذاکراتی که انجام داده اید استفاده کنید.
با این کار شما می توانید اهداف روشنی را که قصد دارید با انجام مذاکره به آن دست یابید تعریف کرده و برای رسیدن به آن تلاش کنید. زمانی می توان مذاکرات آینده را بهبود بخشید که توانسته باشید از مذاکرات گذشته تجربه بگیرید و نقطه ضعف های خود را بر طرف کنید. درک اولویت ها، علایق، محدودیت ها و دامنه اختیارات می تواند در انجام یک مذاکره موفق به شما کمک کند.


گنجاندن تفاوت های فرهنگی در رویکرد مذاکره
درک این که شریک شما که قصد مذاکره با او را دارید، چگونه کار می کند و تفاوت های فرهنگی که با او دارید، می تواند به عنوان یک مهارت مذاکره به کمک شما بیاید. باید به این نکته واقف باشید که عادات و فرضیات فرهنگی شما ممکن است با شریک مذاکره تان متفاوت باشد. بنابراین باید با ذهنی باز و انعطاف پذیر با شریک مذاکره خود روبرو شوید تا بتوانید اختلاف نظرها را برطرف کرده و به موفقیت که از مهمترین اهداف مذاکره است، دست یابید.


دنبال ایجاد یک رابطه بر اساس صداقت باشید
از نظر دکتر میثم شکری ساز به عنوان کارآفرین برتر کشور، عامل دیگری که می تواند در کنار داشتن مهارت مذاکره به شما کمک کند که به موفقیت برسید، صداقت است. داشتن صداقت در مذاکره بسیار مهم است.
زمانی مذاکره اتفاق می افتد که طرف دیگر مذاکره کننده اطمینان داشته باشد که شما قصد ایجاد یک رابطه بر اساس صداقت و اطمینان دارید. بنابراین از دیگر راه هایی که می تواند این مهارت را در شما افزایش دهد و شما را به سمت موفقیت به پیش ببرد، این است که نیازها و اولویت های شریک مذاکره خود را بررسی کرده و به درک درستی از انتظارات و التزامات آن ها دست یابید.


مدیریت احساسات
شاید بتوان گفت مهم ترین چیزی که می تواند بر افزایش مهارت مذاکره در شما تاثیرگذار باشد و راه رسیدن به موفقیت را برایتان هموار کند، مدیریت احساسات است. مهم نیست که بحث های مذاکره در حال انجام، چقدر احساسی می شود، شما باید یاد بگیرید همواره احساسات خود را مدیریت کنید. چون ممکن است با شریک مذاکره ای روبه رو شوید که بخواهد اندازه صبر و تحمل شما را آزمایش کند.
بنابراین بهتر است همواره آرام و حرفه ای باشید. طرف مقابل اگر شما را منطقی و حرفه ای ببیند، تمایل او برای به اشتراک گذاشتن نگرانی هایی که دارد بیشتر خواهد شد و در نتیجه باعث می شود که با شما همکاری کرده و برای یافتن راه حل های مناسب برای نیازهایشان از شما کمک بخواهد. با تمرین مدیریت احساسات می توانید مهارت مذاکره را در خود تقویت کنید.

انعطاف پذیر بودن
به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز، خصوصیت دیگری که می تواند مهارت مذاکره را در شما افزایش دهد و شما را به سمت رسیدن به موفقیت های بزرگ سوق دهد، انعطاف پذیر بودن است. در بسیاری از موارد، پایان موفقیت آمیز مذاکره، دست یافتن به توازن مناسب بین منافع شما و طرف مذاکره تان است. در چارچوب مذاکره باید سطح مناسبی از صداقت را حفظ کرده و به هر دو طرف مذاکره کننده اجازه داد تا بتوانند تعادل مناسبی را برقرار کنند.

مزایای داشتن مهارت مذاکره از نگاه میثم شکری ساز

مذاکرات خوب می تواند به طور قابل توجهی به موفقیت تجاری شما کمک کند. مهارت مذاکره به شما کمک می کند تا روابط بهتری ایجاد کنید. این را می توانید با نگاهی به زندگی مدیران موفق خارجی و ایرانی مثل میثم شکری ساز متوجه شوید.
در ادامه با برخی از مزایای داشتن این مهارت آشنا می شویم.

میثم شکری ساز

 

نظر میثم شکری ساز درباره کاربرد مذاکره در کسب‌ وکار

مذاکره در کسب‌وکار از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین مذاکرات برای مدیران و یا صاحبان کسب‌وکار است. در این مذاکرات باید امتیازات و منفعت‌های کسب‌وکار در نظر گرفته شود و برای رسیدن به نفع و پیشرفت به نحو احسن صورت بگیرد.
دکتر میثم شکری ساز تاکید دارد که در بازاریابی‌ های امروزی، مذاکره اهمیت بسیار بسیار زیادی دارد. به همین دلیل اکثر مدیران موفق در کسب‌وکار مهارت های مذاکره را فرامی‌گیرند تا بتوانند علاوه بر دفاع از حق‌ و حقوق خود، امتیازات لازم را برای پیشرفت کسب‌وکار خود جمع‌آوری کنند.
صاحبان کسب‌وکار که با هنر مذاکره آشنا هستند، قطعاً دارای کسب‌وکار موفق‌تری خواهند بود. مذاکرات در آینده و حال هر شرکت و کسب‌وکار تأثیر خواهد گذاشت، بنابراین اهمیت آن بر هیچ شخصی پوشیده نیست.
افرادی که آشنا به اصول و فنون مذاکرات هستند، برای اینکه در رسیدن به اهداف خود به نتیجه برسند، شانس بیشتری خواهند داشت، چرا که این را می‌دانند در هر موقعیت و هر بحثی چه رفتاری از خود نشان دهند.

نتیجه گیری
اهمیت مذاکره در زندگی فردی را نمی توان نادیده گرفت. این موضوع زمانی اهمیت ویژه‌ای می‌یابد که کار شما نیز وابسته به مذاکرات باشد. در این صورت آشنایی و شناخت ارکان مذاکره نظیر تکنیک‌های مذاکره، زبان بدن، شناخت انواع مذاکره و … اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. همانطورکه قبلاً اشاره شد، مذاکره یک فن است و فنون دارای اصول و قواعد خاصی هستند. برای انجام یک مذاکره صحیح باید اصول و قواعد آن را به‌ خوبی فراگرفت. در این مقاله اهمیت مذاکره و اهداف مذاکره را بررسی کردیم و در نهایت تمام نکاتی که برای موفقیت در یک مذاکره لازم است بدانید را آورده ایم. در بخشی از متن به نظرات و تجربه کارآفرین برتر دکتر میثم شکری ساز اشاره کرده‌ایم.

سوالات متداول:

مهمترین اهمیت مهارت مذاکره چیست؟
افزایش فرآیند فروش گرفته و بهبود موقعیت های سیاسی و تجاری.


از نظر میثم شکری ساز چگونه می توان مهارت مذاکره را افزایش داد؟
شاید در نگاه اول رسیدن به مهارت کافی در مذاکره آسان به نظر نرسد اما با تمرین و ممارست در این را می توان به مهارت مورد نیاز در این زمینه رسید. البته میثم شکری ساز معتقد است که این موضوع هم احتیاج به زمان و آزمون و خطا دارد.


چرا مذاکره در فروش محصول مهم است؟
هر محصول با توجه به کارکردی که دارد نیازی را از خریدار رفع می کند اهمیت مذاکره آن جایی واضح و روشن می شود که به آشکار کردن نیاز خریدار و کاربردی که برای او دارد می پردازد و از این طریق باعث فروش محصول و برطرف کردن نیاز خریدار می شود.
 

نظرات و دیدگاه ها

مینو
اگر یاد بگیریم برندهع شدن در مذاکرات به معنی غلبه نیست گاهی باید کوتاه بیایم تا برنده بشیم
فیروزه
به نظر من ، ما در تمام لحظات زندگیمون در حال مذاکره هستیم از نحوه صحبت کردنمون با خودمون تا نحوه مذاکره ب افراد دیگه