سوالات متداول

سوالات متداول
تفاهم نامه کیفیت چیست ؟

نظام نامه کیفیت به مجموعه ای از آرمانها، شعارها و آینده نگری در بحث کیفیت هر شرکت هست که معمولا توسط واحد R&D و یا توسط مدیر عامل نوشته و جلو دید عموم قرار می گیرد.

IMS چیست؟

چنانچه شما سه ایزو 9001،14001،OHSAS18000 بگیرید باید هزینه مجزا پرداخت کند تا بتواند IMS دریافت کند.

ثبت اختراع در کاوش و شرکت های بین المللی چگونه هست؟

مجموعه کاوش ثبت اختراع دادگستری را انجام نمیدهد بلکه به دو نوع منحصر به فرد خود را انجام میدهد که بصوت زیر می باشد :
ثبت فنی : در سامانه مرجع کاوش به عنوان مجموعه ایی که یک کنسرسیوم برای ارزیابی شرکت هاست و دیگری در برخی از از شرکت های بین المللی مانند TNRS می باشد در این نوع ثبت در رابطه با مشخصات فنی شما پدید آورنده آن، خواص آن، کاربردهای آن و مسایل فنی از این دست صحبت می شود و مالکت معنوی شما اعلام میشود. شما می توانید از اینکه محصول شما و مشخصات آن در یک مجموعه معتبر ثبت شده استفاده کنید.
تحت عنوان :
مثلا درب های دو جداره تحت لیسانس TNRS آمریکا.

مزایا کار :
بهره برداری از بعد تبلیغاتی برای محصول شماست همچنین نشان دهنده این است محصول شما یک محصول به روز است و خواص و استاندارهای لازمه خودش را کسب کرده ثانیا … ( شرکت بین المللی) محصول مشابهی را تا 3 سال تحت لیسانس خود نخواهد پذیرفت و هیچ محدودیتی ندارد.
کلیه شرکتهای فعال در زمینه سیستم های مدیریت کیفیت تحت نظر سازمان جهانی استاندارد IAF هستند که حتی سازمانهای ملی استاندارد ایران تحت این مجموعه هستند.

مجوز فعالیت کاوش از کجا می باشد؟

کاوش مجوز فعالیت از سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد با هم دارد و در نتیجه با یک واسطه زیر مجموعه IAF می باشند.

مراحل گرفتن ثبت فنی چگونه می باشد؟

فرم مشخصات محصول را کامل پر می کنند و سپس گواهی امضا می گیرند .

چگونه شما بدون انجام ممیزی ایزو صادر می کنید و چطور می توان از استقرار اطمینان کرد؟

اولا گزارشات ایزو باید مستند باشد یعنی هر چیز که نوشته باشد تصاویر مربوط به آن ضمیمه شود
ثانیا امکان بازدید غیر منتظر وجود دارد.
ثالثا ایزو یه سیستم بهبود کیفیت است هرگونه تقلب در اخذ آن اول به خود شرکت آسیب می رساند.

تعهد مدیریت به نظام مدیریت کیفیت چیست؟

اگر آنجایی که مدیران مشغله فراوانی دارند معمولا اهداف متعددی را در ذهن دارند گاهی اوقات برای کسب سود بیشتر کیفیت را کاهش می دهند تعهد مدیریت یعنی اینکه مدیران تعهد کتبی بدهند که در هرحالت کیفیت را توسعه دهند.

تندیس کاوش چگونه صادر می شود ؟

براساس رزومه شرکت صادر میشود.( اما رزومه حتما باید مستند باشد )

آیا ایزو کاوش با ترجمه دادگستری اعتبار دارد؟

بله ، هرجایی که مجوزات ایران قبول داشته باشند مورد تایید می باشد.

ایزو چیست؟

یک سیستم مدیریت کیفیت هست انواع مختلفی از ایزو وجود دارد ایزو نشان میدهد که شما کیفیت مشخصی را در سازمان خود پیاده سازی کرده اید و شرکت شما براساس آن سیستم کیفیت فعالیت می کند. بطور مثال سیستم…..یک سیستم مدیریت کیفیت است که نشان میدهد شما در تولید مواد غذایی استاندارد های سلامتی را حفظ کرده و محصول غذایی شما یک محصول سالم است و یا ایزو 9001 نشان میدهد که شما در زمینه فعالیته های خود بهبود مستمر در ارایه سرویس دهی به مشتری را در همه جوانب رعایت کردید یا ایزوی 14001 نشان میدهد که شما ایمنی های زیست محیطی برای حفاظت از محیط زیست را در برنامه خود دارید یا OHSAS نشان میدهد که شما شرایط ایمنی را در کارگاه خود و یا کارخانه خود پیاده سازی کرده اید به طور کلی ایزو یک چک لیست است که شما با رعایت آن چک لیست ایزوی مربوطه را اخذ می کنند.
منظور از انطباق و یا عدم انطباق هم این رعایت و یا عدم رعایت چک لیست است و شما به ازای رعایت در صد قابل توجهی از این چک لیست بنا به شرایط شرکت ایزو دهنده موفق به اخذ ایزو میشوید مثلا بعضی از ایزو ها نیاز به انطباق بالای 80 درصد و بعضی ها بالای 90 در صد و به همین ترتیب .

تاثیر ایزو برای مهاجرت چگونه می باشد؟

تاثیر ایزو برای مهاجرت چگونه می باشد؟

اگر شرکت شما شرکتی باشد که استاندارهای بین المللی را رعایت کند این مسله برای اخذ اقامت کار بسیار مفید می باشد و چنانچه و همچنین برای اخذ ویزای …. کار ایجاد کسب و کار در خارج کشور و بطور کلی هرنوع اشتغال زایی برای خارج کشور مفید است و چنانچه ایزو به زبان فارسی است باید ترجمه رسمی شود.

آیا سازمان ملی استاندارد ایزو می دهد ؟

سازمان ملی استاندارد هیچ ایزو صادر نمیکند بلکه فقط به شرکتها مجوز اعطای ایزو می دهد مانند وزارت علوم که مستقیم مدرک دانشگاهی نمی دهد.

پکیج خود آموز دقیقا چه محتوایی دارد ؟

پکیج خودآموز یک بسته آموزشی است که مراحل مستقر کردن یک ایزو را در سازمان مرحله به مرحله به شما آموزش میدهد

آیا پر کردن فرم حسن انجام کار واجب است ؟

از آنجایی که صدور گواهینامه های ایزو الزاما با ممیزی قابل انجام است و مستندات شما در پوشه های لازم جهت بازرسی های احتمال کارشناسان صنعت معدن و تجارت ذخیره میشود ، کامل بودن مستندات شما بسیار ضروری است.

چرا گرفتن ایزو در کاوش ساده است؟

سیستم های مدیریت کیفیت در همه دنیا بر اساس اعتماد ، تلاش برای بهبود مستمر و نوعی تعهد سازمانی به بهبود است. رعایت سیستم های ایزو بیش از هر چیزی به تعالی سازمان کمک میکند ؛ لذا کاوش اساس کار خود را بر اعتماد میگذارد . با این حال بازرسی های دوره ای تصادفی توسط کاوش از رعایت این استاندارد ها ما را مطمین میکند.

چرا تنوع سپاسنامه و تقدیرنامه در سایت کم است ؟

تنوع این خدمات در وب سایت در حال افزایش است اما نکته قابل توجه این است که بنا به دلخواه شما قابلیت طراحی سپاسنامه و تقدیرنامه وجود دارد

آیا میتوان فقط مستندات و الزامات را سفارش داد و از تندیس، گواهی نامه و سپاسنامه استفاده نکرد؟

بله، شما بصورت مجزا از هر یک از خدمات ما که بخواهید می توانید استفاده کنید.

آیا میتوان گواهینامه ایزویی که در سایت موجود نیست را سفارش داد؟

بله، هر دوره و یا ایزو و خدمتی که نیاز دارید را به مشاوره خود اعلام کنید تا برای شما طراحی شده و ارائه گردد.

مدت زمان انجام کلیه مراحل تا صدور گواهینامه چه میزان می باشد؟

از زمان سفارش خدمات، دریافت خودآموز استقرار و ارسال گزارشات حداکثر ظرف یک هفته گواهی نامه شما برایتان ارسال می شود.

صورت نیاز موسسات امکان مشاوره در زمینه استقرار ایزو و کارایی آن وجود دارد؟

بله، مجموعه کاوش از مشاورین بر جسته ای سود می برد که در صورت درخواست شما ، این مشاورین به محل کار شما با هزینه مجزا ارسال می شوند.

محتویات بسته های ارائه شده کاوش چیست ؟

بسته های کاوش ، شامل یک مجموعه خودآموز استقرار از برترین مباحث علمی موجود در دوره ی انتخابی شماست ، به این ترتیب که شما پس از انتخاب خدمت موردنظر خود یک خودآموز جهت استقرار سیستم مورد نظر دریافت خواهید کرد که شما را گام به گام تا سپری نمودن استقرار راهنمایی خواهد کرد.

مجوز فعالیت شرکت های بین المللی که کاوش صادر می کنند از کجا می باشد؟

شرکت های بین المللی مانند شرکت های بین المللی QAL ، TUV ، OXFORD ، TNRS  زیر مجموعه ALAB هستند که ALAB زیر مجموعه IAF هستند.

چرا سپاس نامه یا تقدیر نامه در همایش داد نمیشود؟

جایزه مدیریت معتبر جهان مانند برایان تریسی یا جایزه جکن کن فیلد به هزینه چند هزار دلاری با بررسی سوابق کاری شما به مخاطبین داده میشود و روش کاوش دقیقا از روش این جوایز اقتباس شده است.

آیا شرکت هولدینگ با گرفتن یک ایزو بقیه شرکت ها را پوشش میدهد؟

خیر ، با توجه به اینکه معنا هولدینگ چندین شرکت مرکب است و هر شرکت شرایط خاص خود را دارا می باشد ایزو گرفتن برای هر شرکت الزامی می باشد مگر اینکه در زمان استقرار ایزو برای هولدینگ اجرا شده باشد .

هزینه تمدید ایزو سالیانه به چه صورت است؟

هزینه برای تمدید کاوش سه سال می باشد که از سال سوم یک سوم مبلغی که بروز هست گرفته می شود.

چه پیش نیازی برای استقرار سیستم مدیریت کیفیت وجود دارد؟

توجیه کارمندان و فرهنگ سازی تنها پیش نیاز سیستم مدیریپت کیفیت می باشد.

نشان حلال را چگونه می توان از سازمان ما دریافت کرد؟

یکسری چک لیست در مورد مواد غذایی می باشد که می توان از شرکت های مختلفی برای شما دریافت کنیم .

علت پایین بودن قیمت های ایزو در کاوش چیست؟

با توجه به اینکه ممیزی به صورت غیرحضوری انجام می گیرد هزینه ها بصورت شگفت انگیزی پایین هستند.

CE چیست؟

استاندارد سلامت برای کشورهای اتحادیه اروپا می باشد کشورهای اروپایی یکسری چک لیست قرار دادند برای ورود محصول به اتحادیه باید CE داشته باشد.

مجوز فعالیت از سازمان استاندارد ملی چگونه می توان استعلام گرفت ؟

چنانچه فردی بخواهد استعلام مرکز را از سازمان ملی استاندارد بگیرید در سایت سازمان به آدرس http://isfahan.isiri.gov.ir رفته و مجوز فعالیت می تواند در سازمان بگیرید.

CE چیست و چگونه میتوان آن را دریافت و استعلام کرد؟

CE استاندارد کشورهای اروپایی و حوزه یورو است و این معنا را میدهد که آیا این کالا یا خدمات استانداردهای لازم برای عرضه به بازار اروپا را دارا است یا خیر؟!

شما برای دریافت این CE می بایست فرم های مربوطه را پر کنید و کاتالوگ محصول را ارسال و کارشناسان ما را توجیه نمایید . ضمنا CE استانداری است که به شما اجازه میدهد محصول خود را بفروشید.

ما CE را از سازمان های گواهی دهنده مورد تایید IAF به شما میدهیم که با استفاده از وب سایت درج شده در این گواهینامه ها ، میتوانید آن را استعلام نمایید.

آیا ایزوهای بین المللی مانند TUV و QAL مورد تایید سازمان ملی استاندارد هست یا خیر ؟

سازمان ملی استاندارد مانند هر certificate یا سازمان تعیین صلاحیت خود زیر مجموعه IAF است . لذا مدرک انجمن IAF به عنوان مرجع قانونی است و مابقی آکادمی ها زیر مجموعه IAF هستند. شما میتوانید برای دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت یکی از این دو کار را انجام دهید یا از یکی از آکادمی های زیر مجموعه IAF گواهینامه بگیرید و یا از خود سازمان استاندارد که در هر دو حالت گواهینامه شما بسیار معتبر و مورد تایید است ضمن اینکه یکی از مراجع اعطای مجوز در زمینه سیستم های مدیریت کیفیت سازمان استاندارد است و نهاد دیگر وزارت صنعت ، معدن و تجارت است که ما از آنها مجوز گرفته ایم.

چه پیش نیازهایی برای استقرار سیستمهای مدیریتی و دریافت گواهینامه های مربوطه باید در سازمان وجود داشته باشد؟

هیچ پیش نیازی لازم نیست و چنانچه شما هر تغییری نیاز باشد در سازمان خود بدهید تا الزامات استقرا یابد در بسته های آموزشی به شما گفته می شود.

آیا مدارک دارای بازه زمانی مشخص هستند و پس از مدت زمانی باید ارزیابی مجدد صورت بگیرد؟

مدارک ایزوهای کاوش سه ساله هستند و پس از پایان فرجه سه ساله شما با پرداخت یک هزینه جزئی که معادل یک سوم هزینه گواهینامه است آن را برای سه سال دیگر تمدید می کنید، مدارک بین المللی هم سالانه می بایست تمدید شوند.

در طول مدت اخذ مدارک از کاوش چگونه از دریافت کنندگان خدمات پشتیبانی میکند؟

از زمان آشنایی شما با خدمات کاوش یک مشاوره و پشتیبان به شما اختصاص داده می شود که شما را در کلیه ی مراحل دریافت خدمات راهنمایی می کند.

کاربرد مدارک اخذ شده چیست ؟

شما از کلیه ی خدمات کاوش جهت ارائه به تامین کنندگان ، همکاران و مشتریان خود در جهت بهبود نگرش به شما و عملکرد خود می توانید استفاده کنید.

مستندات موسسات توسط چه کسانی ارزیابی و بررسی می شود؟

مجموعه کاوش ، سیستمی متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاهها، فارغ التحصیلات دوره ی دکتری و کارشناسی ارشد را جهت بررسی خدمات شما جمع آوری کرده است .

آیا یک موسسه می تواند برای فعالیتهای خود از سه خدمت تندیس، گواهی نامه وسپاسنامه هم زمان استفاده کند؟

بله ، شما به هر تعداد از خدمات کاوش که نیاز داشتید می توانید ثبت نام کنید.

شرایط استفاده از امکانات دوره های کاوش چیست ؟

برای ثبت نام در دوره های کاوش نیاز به تحصیلات خاص و یا شرایط ویژه ای ندارید و با هر شرایط تحصیلی می توانید در آنها ثبت نام کنید.

از کجا ایزوی مرتبط با شغل خود را انتخاب کنیم؟

در وب سایت کاوش www.ikavosh.com بنا به فرا خور شغلی شما که آژانس هواپیمایی دارید و یا دفتر پیمانکاری تعدادی خدمات ایزو بصورت پیش فرض وجود دارد که می توانید از میان آنها خدمت مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

مزایای گزارش کارشناس رسمی دادگستری

از آنجایی که یک کارشناس رسمی دادگستری مشخصات فنی محصول را تایید می کند در روند ثبت اختراع آن تسریع ایجاد میشود . مثلا اگر پروسه یکسال باشد به دلیل مستند شدن برخی از مشخصات فنی پروسه 6 ماهه می شودو همچنین از انجایی که این گزارش یک گزارش رسمی است هم مورد وثوق سازمانهای مختلف در کشور و هم قابل ترجمه رسمی است.

کارشناس رسمی دادگستری کیست؟

کارشناس رسمی دادگستری یک متخصص در حوزه مربوط خود است مانند پزشک ، شیمی دان ، کارشناس اسلحه ، کارشناس مواد و … که پس از طی کردن آزمونهای دادگستری و احراز شرایط عمومی پروانه کارشناسی تحت نظر دادگستری را بدست می آورد این کارشناسان می توانند در حیطه خود کارشناسی بدهند که این نظریه ها مورد تایید دادگستری می باشد مثلا چنانچه دادگستری یک سوال فنی پیرامون امور یک ساختمان داشته باشد از کارشناس مهندس عمران تقاضا می کند که موضوع را بررسی و گزارش بدهد این گزارش مورد وثوق دادگستری است.
این گزارش قابل ترجمه بسیار معتبر و قابل ارایه و استناد است و در کلیه ادارات دولتی و خصوصی داخل و خارج کشور می باشد.

تقاضای گزارش کارشناس رسمی دادگستری چیست ؟ چه تفاوتی با ثبت فنی بین المللی دارد و چه کاربردی خواهد داشت؟

ثبت کارشناسی رسمی دادگستری دقیقا همان ثبت کاوش . یا سازمانهای بین المللی است از لحاظ محتوایی با این فرقی که این پروسه توسط کارشناس رسمی دادگستری مربوطه انجام میشود و پس از طی مراحل قانونی گزارشی داده میشود که مورد وثوق سیستم قضایی ای گزارش قابل ترجمه و بسیار معتبر و قابل ارایه و استناد است و در کلیه ادارات دولتی و خصوصی داخل و خارج کشور قابل پذیرش است.

کاوش را در تلگرام دنبال کنید