میثم شکری ساز مدارک جعلی کلاهبرداران را از مهمترین دلایل کاهش اعتماد مردم در فضای مجازی می داند

مدارک جعلی میثم شکری ساز

میثم شکری ساز معتقد است که مدارک جعلی که توسط بعضی آموزشگاه های خصوصی به مشتریان ارائه می شود، انگیزه پیشرفت و رشد و توسعه شخصی را از اشخاص می گیرد. چرا که ارائه مدارک جعلی مسکنی برای افرادی است که به دنبال راهی برای کسب مدرک صرف هستند. 

میثم شکری ساز های موسسات آموزشی را یک خطر بزرگ برای زیرساخت های آموزشی و پژوهشی کشور می داند و معتقد است که این کلاهبرداری ها آرام آرام کسب و کارهای سالم و حرفه ای در حوزه آموزش را رو به نابودی خواهد برد. با دقت در وضعیت آموزشی حال و حاضر کشور، متأسفانه شاهد بعضی موسسات آموزشی کلاهبردار هستیم که با فروش دوره ها و آموزش های مجازی بی کیفیت کسب درآمد می کنند. اگر بخواهیم به طور دقیق تر کلاهبرداری موسسات آموزشی را مورد ارزیابی قرار دهیم، می توانیم به یکسری موسسات کنکوری کلاهبردار، موسسات آموزشی رشد و توسعه فردی کاغذی و ... اشاره نماییم. به طور معمول این گونه موسسات سعی دارند با فریب جوانان و تشویق آنها به خرید محصولات آموزشی شان با کمک تبلیغات جذاب از آن ها کلاهبرداری کنند. دکتر میثم شکری ساز معتقد است که یکی از مهمترین نکات در رابطه با این گونه موسسات ارائه محتواهای آموزشی بی کیفیت است. در واقع کسانی که این دوره ها را خریداری می کنند با استفاده از آن ها نتیجه قابل قبولی به دست نمی آورند. این موضوع سبب می شود که بسیاری از مشتریان این نوع شرکت های کلاهبردار ناراضی بوده و از خریدی که انجام داده اند پشیمان شوند.

متأسفانه علیرغم تلاش مسئولان برای برخورد با این گونه موسسات متقلب، مشاهده می شود که روز به روز بر شمار آنها افزوده می شود. نمونه های مشابه این نوع کلاهبرداری ها را می توانید در مدارس عالی و فنی و حرفه ای، موسسات آموزشی مجازی یا آموزش های مرتبط با رشد و توسعه فردی و اجتماعی مشاهده نمود. دکتر میثم شکری ساز این نوع کلاهبرداری را نابود کننده نظام آموزشی کشور می داند و معتقد است با ادامه کار این گونه شرکت ها امکان ارائه آموزش با کیفیت با سطح حرفه ای به همه افراد جامعه وجود نخواهد داشت. اگر بخواهیم به طور کلی نتیجه گیری کنیم، می توان گفت که کلاهبرداری موسسات آموزشی یکی از صورتهای خاص جرم کلاهبرداری است. این نکته را نیز باید توجه کرد که جرم کلاهبرداری در قانون هم دارای مجازات سنگین است.
 

برچسب ها :

نظرات و دیدگاه ها