میثم شکری ساز دستگیری سریعتر عوامل کلاهبرداری در فضای آموزشی را خواستار شد

دستگیری میثم شکری ساز

دستگیری همه عوامل کلاهبرداری در فضای آموزش و پژوهش یکی از مهمترین خواسته های دکتر میثم شکری ساز است. دکتر میثم شکری ساز یکی از کارآفرینان نمونه کشور که کسب و کارهای موفقی را در کارنامه خود دارد، معتقد است که کلاهبردارهای فعال در حوزه آموزشی یکی از عوامل نابودی زیرساخت های آموزشی و پژوهشی کشور هستند و در صورتیکه با این نهادها برخورد نشود، امکان پیشرفت صنعت آموزشی کشور وجود ندارد. به همین دلیل دکتر شکری ساز مصر دارند نهادهای قضایی باید سریعتر نسبت به دستگیری و برخورد با کلاهبرداران اقدام نمایند.
در حال حاضر موسسات و افرادی مشاهده می شوند که با فروش آموزش های بی کیفیت یا با کیفیت پایین از جوانان کشور کلاهبرداری می کنند. در این میان موسسات آموزشی دیده می شود که با فریب افرادی که قصد ورود به دانشگاه با قبولی در ازمون کنکور را دارند، مبالغ هنگفتی را به جیب بزنند. دکتر شکری ساز معتقد است که این موسسات معمولا خروجی مطلوبی نداشته و بسیاری از مشتریان آنها از این موسسات ناراضی هستند و غالبا رتبه های خوبی در کنکور کسب نمی کنند.

میثم شکری ساز اعتقاد دارد که کلاهبرداری به این شکل تنها به موسسات کنکوری محدود نیست و می توان نمونه های مشابهی را در آموزش های عالی یا فنی و حرفه ای مشاهده نمود. میثم شکری ساز کلاهبرداری به این شکل را دارای اثر منفی زیادی در جامعه می داند و اعتقاد دارد که بسیاری از افراد جامعه از وجود آموزش های سازنده و با کیفیت محروم می شوند. 
نظر میثم شکری ساز به عنوان یک کارآفرین و کسی که سال های طولانی در عرصه آموزش فعالیت داشته، این است که موسسات آموزشی با تبلیغات جذاب و پر زرق و برق سعی دارند افراد را متقاعد نموده محصولات آموزشی عرضه شده توسط آنها منحصر به فرد بوده و دارای کیفیت بالایی می باشد. این موسسات برای جذابیت بیشتر، افرادی را به عنوان دانشجویان موفق خود معرفی می کنند که مثلا با کمک دوره های آموزشی آنها توانسته اند به اهداف خود دست یابند. یا به عنوان مثال اگر موسسه آموزشی، یک موسسه است که به آموزش مهارت های فردی و اجتماعی می پردازد تعدادی را معرفی می کند که با کمک ویدیوهای آموزشی آنها توانسته اند به مشاغلی با درآمد بالا دست یابند.

دستگیری کلاهبرداران حوزه آموزشی و توصیه های دکتر میثم شکری ساز

به نظر دکتر میثم شکری ساز، مسئولان باید قوانین مناسبی وضع نمایند تا هر چه سریعتر کلاهبرداران حوزه آموزشی دستگیر شوند. دستگیری عوامل کلاهبرداری می تواند به رشد و پیشرفت کسب و کارهای حوزه آموزشی کمک شایانی نماید.
 

برچسب ها :

نظرات و دیدگاه ها