میثم شکری ساز کارآفرینی که هیچ چیز مانع او نشد

کاربر گرامی ،‌توجه داشته باشید ، مقالات موجود در وبسایت ، از بستر اینترنت و جستجو در سایت های اینترنتی ( بصورت خودکار) جمع آوری شده اند، لذا لطفا جهت یافتن منابع اصلی انتشار دهنده از موتورهای جستجو کمک بگیرید.

به نقل از شما نیوز، در روزگاری که همه از بیکاری شکایت می کنند، هستند افرادی که کمر همت بسته اند و با تکیه بر توانایی های خود، فرصت های اشتغال متنوعی را فراهم کرده اند. گاهی باید به جای شکوه و شکایت و توقع داشتن از مسئولین و جامعه، خودمان برای تغییر شرایط مان کاری کنیم. دکتر میثم شکری ساز کارآفرین برتر کشور، یکی از همین افرادی است که جز از خودش، از هیچ کس دیگری توقع ندارد. اینکه چطور یک کارآفرین برتر شد و دیگر افتخارات او، مطلبی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت...

کارآفرین کیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

معمولا کارآفرینی را این گونه تعریف می کنند: هر فردی که کسب و کار خود را خودش آغاز می کند، یک کارآفرین است. درواقع کارآفرینان، مستقل از افراد و سازمان هایی و با تکیه بر منابع مالی خودشان اقدام به راه اندازی کسب و کاری می کنند. به هر حال این افراد یا به تنهایی برای خود اشتغال زایی می کنند یا در این مسیر فرصت های کاری برای افراد دیگر هم فراهم می کنند. در نهایت هدف از کارآفرینی سودآوری و اشتغال زایی است.

دکتر میثم شکری ساز نیز به عنوان یکی از کارآفرینان برتر کشور، همین هدف را دنبال کرد و امروز در جایگاهی است که بیش از 200 نیروی جوان در مجموعه هولدینگ بزرگ پارس پندار نهاد به مدیریت ایشان، مشغول به کار هستند. در جامعه ای که اشتغال دغدغه اصلی جوانان است، به راستی که به تعداد بیشتری از این افراد نیاز داریم. درواقع میثم شکری ساز کارآفرینی را در سطح شهر اصفهان به شکلی جدید معرفی کرد. او لقمه های حاضر و آماده را به دست جوانان نداده است، بلکه تمامی تجربه خود را در حوزه های آموزشی و مدیریتی بدون هیچ چشم داشت مالی در اختیار آن ها گذاشته. با این کار، جوانان سخت کوش و با استعداد را شناسایی می کند و فرصت رشد و پیشرفت را برای شان فراهم می کند.

میثم شکری ساز کارآفرینی

پس یک کارآفرین برخلاف نظر خیلی ها که فکر می کنند باید حتما پول زیادی داشته باشد، در ابتدا باید بستر یادگیری و تعامل را با جوانان فراهم کند. این مصداق بارز همان ضرب المثل معروف ماهیگیری یاد دادن است. همین روحیه میثم شکری ساز باعث شده است، جوانان علاوه بر اینکه از بیکاری رها می شوند، روند یادگیری شان نیز هرگز متوقف نشود. به تعبیری بعد از مدتی این افراد دیگر وابسته به میثم شکری ساز و یا کارآفرینان نیستند. شاید به همین دلیل است که دوره های میثم شکری ساز همیشه پرطرفدار بوده است.

دوره هایی که ایشان معمولا برگزار می کند و طرفداران زیادی دارد، در حوزه های مدیریتی، فروش، بازاریابی و فنون مذاکره است. با شرکت در هرکدام از این دوره ها، شرکت کننده ها آموخته هایی ذخیره خواهند کرد که در هر جایی و هر کسب و کار مرتبطی که وارد شوند می توانند از علم خود در راستای کسب درآمد استفاده کنند.

چه شد که میثم شکری ساز کارآفرین برتر شد

برای آشنایی با این کارآفرین برتر، بد نیست مروری بر بیوگرافی میثم شکری ساز داشته باشیم. دکتر میثم شکری ساز، متولد 29 فروردین ماه، 1365 در اصفهان است. او تحصیلات آکادمیک خود را در رشته مهندسی صنایع آغاز کرد. در ادامه تحصیلات تکمیلی خود را در رشته مدیریت کسب و کار (MBA) گذراند و مدرک خود را از دانشگاه Steinbeis Berlin دریافت کرد. وی هم اکنون نیز دانشجوی دکتری رشته کارآفرینی است.

در طول دوران تحصیلی خود تحقیقات سازنده زیادی نیز انجام داده است. برای مثال او به ارزیابی نقش E-Learning در کارآفرینی پرداخت و تمامی موانع کارآفرینی را در ایران شناسایی و ارزیابی کرد. همین تحقیقات عمیق وی روی موضوع کارآفرینی باعث شد، به فردی موفق در این حوزه تبدیل شود و با انرژی هرچه بیشتر در راستای اشتغال زایی، فعالیت خود را ادامه داد. او کار حرفه ای خود را با آموزش مجازی آغاز کرد و رفته رفته، آن را گسترش داد و اکنون مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد با بیش از 200 کارمند مستعد و پویا است.

میثم شکری ساز کارآفرینی را در آموزش و پرورش نیروهای جوان، تلفیق کرد و به جوانان اطراف خود یاد داد همیشه تشنه یادگیری باشند تا هر روز راهی جدید برای عبور از موانع سر راه شان، پیدا کنند. او در این مسیر همکاری های سازنده ای با اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان داشته است و سعی کرده همیشه در کنار جوانان، به بررسی مسائل و مشکلات آن ها بپردازد. خوشبختانه در این راه موفق بوده و به همین دلیل دو بار به عنوان کارآفرین برتر کشور، معرفی شد.