ایزو مدیریت کیفیت

  • استاندارد : ISO 10002+ ISO 22000+ ISO GMP+ ISO SFBB
  • درج لوگوی گواهی شونده در گواهینامه : دارد
  • نحوه استقرار : ممیزی غیرحضوری

توضیحات ایزو ویژه برای رستوران‌ها :

ISO 10002
استاندارد ISO 10002 راهنمایی برای طراحی یک سیستم اثربخش و کارآمد برای فرآیند رسیدگی به شکایات مشتری در تمامی سازمان ها اعم از تجاری و غیر تجاری و حتی در تجارت الکترونیک نیز می باشد.هدف این استاندارد کمک رساندن به سازمان ها ، مشتریان و کلیه طرف های ذینفع می باشند

ISO 22000
استاندارد ایزو 22000:2005 با هدف ارتقاء کیفی صنایع غذایی و افزایش ضریب اطمینان محصول توسط سازمان جهانی استاندارد تدوین یافته است. این استاندارد چارچوبی از الزامات هماهنگ شده را در سطح بین المللی برای ایجاد رویکردی یکسان فراهم می سازد.

ISO GMP
GMP مخفف ( Good Manufacturing Practices) وبه معنای ” روشهای خوب ساخت” میباشد که از جمله استاندارد های پیش نیازی در برقراری سیستم های بهداشتی مدرن مانند HACCP و ISO 22000 محسوب میگردد.

ISO SFBB
پس از تحقیقات و مصاحبه با دست اندر کاران هتل ها و رستوران ها و شناخت موانع و مشکلات اجرای سیستم های بین المللی، مراجع قانونی انگلستان، راهنمای بهداشت غذا مبنی بر SFBB را موثرترین راه تشخیص دادند . SFBB سیستم خاص ایمنی غذا در هتل ها، Fast food ها، کترینگ ها و آشپزخانه ها می باشد . که شرکت Oxford cert universalانگلستان مجاز به صدور گواهینامه آن می باشد .

مراحل دریافت ایزو ویژه برای رستوران‌ها :

نتایج و فواید استفاده از ایزو ویژه برای رستوران‌ها :

<ol>
<li>افزایش اعتبار سازمان</li>
<li>بهبود عملکرد سازمان</li>
<li>ارزیابی فرآیندهای جاری سازمان</li>
<li>ترغیب مدیریت فعالانه</li>
</ol>

مشاهده نمونه ایزو ویژه برای رستوران‌ها :

ایزو ویژه برای رستوران‌ها 2100000 تومان افزودن به سبد
آیا به ایزو بین المللی نیاز دارید؟افزودن به سبد
دنبال کننده کاوش در اینستاگرام باشید