ایزو مدیریت کیفیت

  • استاندارد : ISO 55000:2014
  • درج لوگوی گواهی شونده در گواهینامه : دارد
  • نحوه استقرار : ممیزی غیرحضوری

توضیحات ایزو مدیریت یکپارچه دارایی‌ها :

پایه و اساس هر سازمانی متشکل از دارایی‌هایی است که وجود آن‌ها برای تحقق اهداف آن سازمان الزامی است. فارغ از نوع مالکیت سازمان‌ها (خصوصی یا دولتی) و یا اینکه سازمان مذکور چه نوع دارایی‌هایی اعم از فیزیکی، مالی، انسانی و دارایی‌های نامشهود داشته باشند، مدیریت صحیح دارایی‌ها می‌تواند باعث ایجاد ارزش افزوده و افزایش سطح رضایت طرف‌های ذینفع آن سازمان گردد.
مدیریت دارایی متشکل از اقدامات هماهنگ، بهینه و برنامه‌ریزی شده‌ای است که به منظور انتخاب، خرید، توسعه، بهره‌برداری، نگهداری، اسقاط و بازسازی دارایی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
امروزه اهمیت مدیریت یکپارچه دارایی‌ها در سازمان‌های پیشرو باتوجه به مزایای بسیاری که در عمل می‌توانند ایجاد نمایند بر کسی پوشیده نیست و حرکت در جهت استاندارد سازی مباحث مدیریت دارایی در اولویت سازمان‌ها قرار گرفته است که در همین راستا نیز سری استاندارد ISO 55000 در سال 2014 توسط سازمان جهانی استاندارد تدوین و به صنایع و کسب و کارهای جهانی عرضه گردید.

سال 2014 برای فعالان و متخصصان شاخۀ مدیریت دارایی‌های فیزیکی، سالی فراموش‌نشدنی خواهد بود. در این سال، اولین استاندارد جامع و خاص جهانی در زمینۀ مدیریت دارایی‌های فیزیکی به تصویب رسید که تمام کارخانه‌ها و بنگاه‌های سرمایه‌بر در مسیر رقابتی و تعالی خود باید از آن تبعیت کنند. این کتاب که سه استاندارد ایزو 55000، ایزو 55001 و ایزو 55002 را دربرمی‌گیرد، مجموعه‌ای از بایدها و نبایدهایی است که امروزه صنایع برای مدیریت صحیح دارایی‌های خود به آن‌ها نیاز دارند. تبعیت از روح این استاندارد می‌تواند بازگشت سرمایه، پایبندی حداکثری به ایمنی و محیط‌زیست و کاهش ریسک و هزینه را برای سازمان‌ها به ارمغان بیاورد.

ایزو مناسب است برای:

1)صنایع غذایی                                                  5) انتشارات
2)صنایع خودرویی                                               6) مراکز آموزشی
3)شرکت های تولیدی                                         7) شرکت های پیمانکار
4)آژانس های مسافرتی                                      8) هتل ها

مراحل دریافت ایزو مدیریت یکپارچه دارایی‌ها :

نتایج و فواید استفاده از ایزو مدیریت یکپارچه دارایی‌ها :

1)افزایش رضایت طرف های ذینفع

2) ایجاد ارزش افزوده

3) مدیریت صحیح دارایی

4) برنامه ریزی بهتر در امور مالی

5) کاهش ریسک و هزینه برای سازمان ها

6) ارتقا سطح مدیریت مالی

مشاهده نمونه ایزو مدیریت یکپارچه دارایی‌ها :

ایزو مدیریت یکپارچه دارایی‌ها 800000 تومان افزودن به سبد
آیا به ایزو بین المللی نیاز دارید؟افزودن به سبد
کاوش را در تلگرام دنبال کنید