ایزو مدیریت کیفیت

  • استاندارد : ISO 22716: 2013
  • درج لوگوی گواهی شونده در گواهینامه : دارد
  • نحوه استقرار : ممیزی غیرحضوری

توضیحات ایزو مدیریت کیفیت محصولات آرایشی- بهداشتی :

استاندارد  22716 مجموعه راهنماها، دستورالعمل ها و الزاماتی است که در سال 2007 توسط موسسه بین المللی استاندارد در زمینه تولید مواد آرایشی و بهداشتی تدوین شده است. این استاندارد کلیه ملزومات GMP را به صورت اختصاصی در زمینه موارد آرایش و بهداشتی لحاظ نموده و مطابقت (عدم مغایرتهای احتمالی) با سایر استاندارد های موجود در زمینه مدیریت، ماشین آلات، منابع انسانی، تهیه و تست مواد اولیه، تهیه و تست محصولات، حمل و نقل، بسته بندی و … را نیز در نظر گرفته است..
استاندارد 22716 کلیه مراحل و جنبه های تولید و عرضه محصولات آرایشی بهداشتی از تامین مواد خام تا انتقال آن به محل فروشگاه را شامل می شود. این استاندارد کلیه دستورالعمل ها و توصیه های عملی و عملیاتی لازم را به تولید کننده محصول برای کلیه اجزایی که در کیفیت محصول تاثیر دارند را ارائه می دهند. این اجزا شامل نیروی انسانی، مدیریت، ماشین آلات و کلیه بخش های فنی می باشند.
استاندارد ایزو 22716 برای اولین بار در سال 2007 ارائه شده است. در سال 2009 مورد تایید اتحادیه اروپا قرار گرفته و از سال 2011 به عنوان مرجع هماهنگ عمل برای تایید تولیدات آرایشی و بهداشتی در بین اعضای اتحادیه اروپا معین شده است. ایالات متحده امریکا در سال 2013 ملزومات گواهینامه شرایط خوب تولید (GMP) این کشور را بر اساس این استاندارد به روز رسانی کرد و با آن منطبق نمود. ژاپن و اتحادیه ASEAN نیز به موازات اتحادیه اروپا و امریکا استاندارد ایزو 22176 را به عنوان مرجع تاییدیه بهداشتی محصولات آرایشی بهداشتی این حوزه قرار داده اند.

ایزو مناسب است برای:
– شرکت های آرایشی- بهداشتی

مراحل دریافت ایزو مدیریت کیفیت محصولات آرایشی- بهداشتی :

نتایج و فواید استفاده از ایزو مدیریت کیفیت محصولات آرایشی- بهداشتی :

1)ارزیابی یک سازمان مستقل از وضعیت تولید در شرکت

2)شناسایی فرصت های بهبود در سازمان

3)ایجاد اطمینان در مشتریان و مصرف کنندگان

4)نظارت مستمر بر شرایط تولید و رعایت مقررات و قوانین

5)ارتقا سطح کیفی محصولات

مشاهده نمونه ایزو مدیریت کیفیت محصولات آرایشی- بهداشتی :

ایزو مدیریت کیفیت محصولات آرایشی- بهداشتی 800000 تومان افزودن به سبد
آیا به ایزو بین المللی نیاز دارید؟افزودن به سبد
دنبال کننده کاوش در اینستاگرام باشید